Mecz piłki nożnej Węgrów-Klasztor vs Klerycy WSD

W sobotę 12 grudnia 2015 roku na sali sportowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją służby liturgicznej z parafii pod wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, a reprezentacją kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Mecz rozpoczął się o godz. 15:15 i trwał przez 1 godzinę. Nad prawidłowym przebiegiem meczu czuwał sędzia z ligi okręgowej – pan Tomasz.

Po gwizdku rozpoczynającym pierwszą połowę zaczęła się zacięta walka o trafienie do bramki. Przez początkowe minuty meczu nikomu nie udało się tego zrobić, aż w końcu piłka wpadła do bramki kleryków trzykrotnie i pierwsza część meczu zakończyła się 3:0 dla ministrantów i lektorów. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się druga połowa meczu. Jednak w tej części meczu zdecydowanie lepiej poszło reprezentacji seminarium i po trudnych zmaganiach mecz zakończył się wynikiem 9:7 dla zawodników z Drohiczyna. Ewidentnie najlepszym graczem tej rozgrywki został organista z klasztoru – Jakub Kozub, który strzelił 6 bramek.

Następnie o 17:00 rozpoczęła się roratnia Msza święta dla dzieci, w której wszyscy uczestniczyliśmy. Diakon Wojciech wygłosił do dzieci interesujące i pouczające kazanie, którego gościem specjalnym był Jan Chrzciciel. Na koniec dnia wszyscy udaliśmy się na ciepły posiłek do restauracji. Po spożyciu kolacji klerycy z uśmiechem i satysfakcją z wygranej wrócili do drohiczyńskiego seminarium. Ministranci, mimo przegranej, rozeszli się do domów dumni w związku ze strzeleniem tak wielu bramek. Byliśmy szczęśliwi ze wspaniałej gry
i mile spędzonego czasu, mimo doskwierającego zmęczenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani dyrektor Małgorzacie Janiuk za możliwość rozegrania pierwszego meczu na odnowionej sali w liceum. Również bardzo gorąco dziękujemy ks. Piotrowi Karwowskiemu za zorganizowanie całego wydarzenia, a księdzu proboszczowi za ufundowanie kolacji.