Nowi ministranci w Węgrowie

Jak co roku w naszej parafii w święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dokonano włączenia do wspólnoty ministrantów dotychczasowych kandydatów. Cała uroczystość miała miejsce 22 listopada 2015 r. na Mszy świętej o godzinie 15:00.

W tym roku w szeregi Służby Liturgicznej zostało przyjętych czterech młodych chłopców. Wiek nowych ministrantów jest dość zróżnicowany – od drugiej klasy szkoły podstawowej po drugą klasę gimnazjum.

Msza, której przewodniczył ks. proboszcz Romuald Kosk, rozpoczęła się procesyjnym wejściem do świątyni. Liturgię swoim śpiewem upiększył chór parafialny. W homilii ksiądz Piotr – opiekun parafialnej Służby Liturgicznej mówił o godności posługi ministranckiej oraz obowiązkach tej służby. Opowiedział także historię Papieża Piusa X, który najpierw jako młodzieniec, a potem jako biskup posługiwał kapłanowi podczas Mszy świętej. Święty Papież mówił, że przy ołtarzu ministrant nie posługuje tylko kapłanowi, ale samemu Jezusowi.

Po homilii kandydaci zostali wezwani imiennie i w dialogu z księdzem proboszczem wyrazili swoją chęć służenia przy Chrystusowym Ołtarzu oraz wiarę w obecność Boga pod postaciami eucharystycznymi. Następnie ksiądz proboszcz poświęcił komże dla nowych ministrantów i udzielił błogosławieństwa dla pełnienia służby liturgicznej. Nowi ministranci znajdujący się dotychczas przed ołtarzem zajęli miejsca w prezbiterium i rozpoczęli swoją liturgiczną posługę. Życzymy im jej godnego i sumiennego oraz radosnego wypełniania.

Adam