Kolorowa bitwa

W sezonie letnio-jesiennym służba liturgiczna z parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie wraz z opiekunem Ks. Piotrem Karwowskim trzykrotnie udała się na rozgrywki paintballowe.

Pierwszy raz udaliśmy się na pole paintballowe w Węgrowie 31 sierpnia w ramach pożegnania wakacji. Dwa miesiące później 17 października wybraliśmy się, aby przetestować pole paintballowe w Sokołowie Podlaskim. Po raz kolejny świetnie się przy tym bawiliśmy. Ostatni raz graliśmy w paintball znowu w Węgrowie dnia 21 listopada. Każdy z tych bitw na kolorowy barwnik spożywczy kończyła się wspólną pizzą.

Mimo iż paintball jest przez wielu ludzi uważany za niebezpieczny sport, nasza grupa przez kilka godzin w każdy z tych trzech dni bawiła się bardzo dobrze. Była to znakomita odskocznia od gier komputerowych, które w życiu młodych ludzi często doprowadzają do uzależnień. Czas spędzony na świeżym powietrzu oraz w ruchu na pewno pozytywnie wpłynie na nasz rozwój.

Niestety podczas ostatniej gry paintballowej kontuzji nabawił się nasz opiekun Ks. Piotr, który skręcił staw kolanowy. Mimo wszystko na wiosnę z ochotą po raz kolejny chwycimy za markery, aby oddać sie tej jakże ciekawej zabawie.

Kamil Frączek