Wigilijne spotkanie w Miedznie

W środę 4 stycznia 2017 roku w wieczornej Mszy Świętej w miedzeńskim sanktuarium uczestniczyła tak duża liczba lektorów i ministrantów, że niektórzy z nich musieli zająć miejsca przed prezbiterium.
Powodem tam dużej frekwencji posługujących była odpływająca się tuż po Mszy w parafialnym Domu Pielgrzyma uroczysta Wigilia parafialnej Służby Liturgicznej Ołtarza. Prócz ministrantów i lektorów z całej parafii wzięli w niej udział Ksiądz proboszcz Jarosław Górski, Ksiądz wikariusz Piotr Karwowski, a także Pan kościelny wraz z synem.

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od symbolicznego zapalenia świecy Caritas, następnie lektor przeczytał fragment Ewangelii, po czym wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Przed najważniejszym momentem naszego spotkania Księża poprowadzili modlitwę, a głos zabrała przedstawicielka ministrantów – Marta Jednorałek. Po wysłuchaniu przemówień, każdy składał sobie noworoczne życzenia i dzielił się opłatkiem. Po tych pięknych chwilach zasiedliśmy do wieczerzy i spożywaliśmy potrawy wigilijne, takie jak: pierogi z kapustą i grzybami, krokiety z kapustą, ryba po grecku, oraz różnego rodzaju ciasta. Z tajemniczego miejsca wszystkie potrawy przywiózł ksiądz Piotr.

Patryk Cholewa