Eliminacje rejonowe w Węgrowie – rejon VI

Dnia 23.04.2016r. w Węgrowie odbyły się rozgrywki rejonowe Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Drohiczyńskiej. Zawody zaczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie o godzinie 9:00, której przewodniczył ksiądz Rafał Romańczuk, wikariusz z parafii Korytnica. Asystę liturgiczną, natomiast, zorganizowali ministranci z miejscowej parafii. Po nabraniu duchowych sił i po pokrzepieniu Słowem Bożym i Ciałem Pańskim wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie przeszli na halę sportową w L.O. im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. W grupie z Dekanatu Węgrowskiego udział wzięły drużyny z następujących parafii: św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy z Węgrowa pod opieką księdza Piotra Karwowskego, św. Wawrzyńca w Korytnicy pod opieką księdza Rafała Romańczuka oraz gospodarz rozgrywek rejonowych ministranci z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie pod opieką księdza Wojciecha Wysockiego. Mecze rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I – do I gimnazjum włącznie

Kategoria II – od II gimnazjum wzwyż

Całe spotkanie sędziował ksiądz Krzysztof Dobrogowski – proboszcz parafii Szmurły, któremu bardzo dziękujemy za obecność i współpracę.

Po zaciętej rywalizacji, turniej zakończył się zwycięstwem ministrantów z parafii Węgrów-Bazylika w obu kategoriach i obie drużyny awansowały do rozgrywek finałowych. Drugie miejsce w kategorii I zajęli ministranci z parafii Korytnica, a trzecie ministranci z parafii Węgrów – Klasztor. Natomiast drugie miejsce w kategorii II ministranci z parafii Węgrów – Klasztor, a trzecie z parafii Korytnica.

Królem strzelców w kategorii I został – Aleksander Sołowiński z parafii Węgrów-Bazylika, który strzelił 5 bramek, a w kategorii II wśród królów strzelców było dwóch ministrantów, którzy strzelili po 7 bramek – Michał Wyszomirski z parafii Węgrów-Bazylika oraz Bartek Pazio z parafii Węgrów-Klasztor. Najlepsi strzelcy zostali nagrodzeni. Każdy otrzymał książkę pt. „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis. Ma to im przypominać, że zawsze powinni podążać za naszym Panem i dla Niego odnosić zwycięstwa nie tylko sportowe, ale też duchowe.

Po turnieju wszyscy przeszli na plac przy plebani, gdzie miejscowi ministranci przygotowali pyszne, pieczone na ognisku kiełbaski.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Marcin Redosz, ministrant Węgrów-Bazylika