Ministrant nie tylko przy ołtarzu

Liczną grupę ministrantów można spotkać nie tylko przy Chrystusowym Ołtarzu, ale także na sportowym boisku lub hali. W sobotę 23 kwietnia w Węgrowie odbył się dekanalny etap Diecezjalnej Ligi Piłki Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Drohiczyńskiej.

O godzinie 9:00 wszystkie drużyny uczestniczyły we wspólnej Mszy świętej sprawowanej w węgrowskiej bazylice. Przewodniczył jej ks. Rafał Romańczuk z parafii Korytnica. Następnie rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych (I do pierwszej klasy gimnazjum włącznie oraz II od drugiej klasy gimnazjum i starsi) odbyły się na hali sportowej Liceum im. Adama Mickiewicza. Nad prawidłowym przebiegiem meczy czuwał sędzia – Ks. Krzysztof Dobrogowski z parafii Szmurły.

Wyniki niektórych spotkań:

Starsi ministranci Klasztor – Bazylika 4:7

Starsi ministranci Klasztor – Korytnica 6:1

Starsi ministranci Bazylika – Korytnica 11:3

Młodsi ministranci Klasztor – Bazylika 0:8

Młodsi ministranci Klasztor – Korytnica 1:5

Reprezentacja naszej parafii zajęła w kategorii ministrantów starszych drugie miejsce, zaś w kategorii ministrantów młodszych trzecie miejsce. Reprezentant naszej parafii Bartek Pazio z Jartypor zdobył tytuł króla strzelców. Wszyscy grający ubrani byli w jednakowe stroje: zielone koszulki, czarne spodenki oraz getry.

Gospodarze turnieju – Węgrów Bazylika zapewnili sobie awans w obydwu kategoriach do finału diecezjalnego. Około południa po skończonych zawodach organizator turniejowych rozgrywek na etapie dekanalnym – Ks. Wojciech Wysocki zaprosił wszystkich na ognisko z kiełbaskami przy plebanii węgrowskiej bazyliki.

Serdecznie dziękujemy Państwu Świętochowskim z firmy KARES za ufundowanie markowych strojów dla naszej parafialnej drużyny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej zdrowej sportowej rywalizacji i mamy nadzieję, że za jakiś czas zaistnieje możliwość rewanżu na boisku.

Ks. Piotr Karwowski