Rekolekcje dla przyszłych lektorów

W dniach 6-8 marca 2020 w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek w Nurcu Stacji odbyły się rekolekcje dla przyszłych lektorów. Ćwiczenia duchowe rozpoczęły się od wspólnej Drogi Krzyżowej i Eucharystii którą celebrował ks. Paweł Hryniewicki – wikariusz parafii Rozbity Kamień oraz ks. Marcin Szymanik – diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej. Później kandydaci na lektorów mieli czas by poznać siebie nawzajem oraz swoich animatorów których rolę pełnili ceremoniarze z naszej diecezji: Krzysztof Krzycki i Jakub Wierzbiński.
Drugiego dnia rekolekcji po wspólnej jutrzni i śniadaniu ksiądz Marcin wygłosił krótką konferencję o misji i zadaniach lektora, po czym odbyły się ćwiczenia praktyczne z animatorami. Podczas tych ćwiczeń doskonalono wiedzę z zakresu liturgii i zadań jakie stoją przed lektorami. 
Po obiedzie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach, gdzie wraz z parafianami i przybyłymi pielgrzymami uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i modlitwie różańcowej. Po kolacji kontynuowaliśmy wspólną integrację przez gry i zabawy. 
W niedzielę ministranci wzięli udział w Mszy Świętej w kościele parafialnym w Nurcu Stacji, gdzie ciepło wszystkich powitał tamtejszy proboszcz ks. Piotr Klejzerowicz. Wspólnie spędzony czas był okazją do modlitwy i zawiązania między parafialnych relacji między członkami służby liturgicznej.

Ceremoniarze: Jakub Wierzbiński i Krzysztof Krzycki